3 powody, przez które darmowa strona internetowa to błąd

Darmowe strony z kreatorów stron brzmią bardzo zachęcająco. Nie będę brać tu pod uwagę stron zrobionych w WordPress, bo nie da się ich utrzymać za darmo (patrz: hosting, domena, szablon, SSL).

Budżetowe rozwiązania na pewno każdy na swojej drodze już napotkał, jednak możliwe, że wcale się na nie nie zdecydował ze względu na niepewność, czy to nie oszustwo.

Brzmią one zdecydowanie zachęcająco. Jednak musi być w tym jakiś haczyk.

Reklamujesz kreator

W darmowych rozwiązaniach nie ma możliwości usunięcia reklam. Niezależnie jaki to jest kreator, każdy oczekuje, że w zamian za udostępnienie Ci narzędzia i miejsca w internecie Ty musisz pokazać światu odpowiednią ilość reklam na swojej stronie.

Obejmują Cię ograniczenia

Nic w życiu nie jest w pełni za darmo. Tak samo jest i przy zakładaniu swojej strony www. Nie będzie Ci dane założyć własną domenę. Tym bardziej podpiąć już istniejącą. Będziesz zmuszony używać URL będącego składową subdomeny kreatora. W przypadku Wix będzie to Twoja nazwa użytkownika, a dla WebWave losowy ciąg liter i cyfr.

Do tego dochodzą ograniczenia na hosting, które mogą spowolnić Ci stronę przy nieuważnym korzystaniu.

Tworzysz nieprofesjonalną stronę

To chyba oczywiste. Jeżeli masz nałożone na siebie jakiekolwiek ograniczenia, Twoja witryna nie będzie należeć do bardzo profesjonalnych. Nieintuicyjna domena, grafiki o gorszej jakości ze względu na rozmiar hostingu czy reklamy na stronie to czerwona flaga dla każdego profesjonalisty.

Daje to bardzo niepożądany wygląd i na pewno poskutkuje gorszą konwersją.

Dla kogo jest darmowa strona?

Moja odpowiedź byłaby bardzo prosta: dla tych, którzy nie zarabiają na niej. Nie generuje zysków, nic na niej nie sprzedajesz, nie pozyskujesz przez nią klientów lub nowych użytkowników.

Może to być np Twoja strona hobbystyczna lub tymczasowa (dotycząca jakiegoś wydarzenia). Fajnie też jest zacząć od darmowej strony i przekonać się, czy czujemy się dobrze w świecie tworzenia treści. Gdy to stwierdzimy, można przejść na płatne wersje stron.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *